Raiffeisenbank: Dare You Pick Up?

SHRKS
3 min readDec 6, 2022

--

Predstav si, že si v miestnosti plnej ľudí a uprostred prenikavo zazvoní žltý telefón. Bol by si ten, ktorý to odignoruje, alebo by si zdvihol?

Už je to nejaký ten piatok, čo v Socialsharks nerobíme len digitálne kampane. Mňa osobne to nesmierne baví a pri každom “hmatateľnom” projekte sa nekontrolovateľne rozžiarim. O to viac, keď ide o spoluprácu s klientom, ktorý do toho ide s otvorenou mysľou a je z nápadov rovnako nadšený.

V rámci Creative divízie si pre Raiffeisenbank strihli aktiváciu na jednom z najväčších startup summitov v Európe — Disraptors.

Budúcnosť startupových nápadov vidí Raiffeisenbank pozitívne a už teraz je pripravená uľahčovať im cestu skrz spoluprácu. To sme si spoločne s klientom zvolili ako leitmotiv celej aktivácie. Future is calling — a Raiffeisenbank je pri tom.

Letáky = no-go.
Customer journey = yes please.

Už od začiatku sme vedeli, že tlačenými materiálmi cesta nevedie. Cieľom totiž bolo dostať ľudí do Raiffeisenbank zóny a klasické rollupy by túto cieľovku asi ťažko zaujali.

Okej, možno keby na nich bol tento nápis:

Ideme zároveň s digitálnou dobou a nechať v roku 2022 vytlačiť letáčiky je trendy asi ako písanie statusov na Facebooku v treťom rode.

Chceli sme vytvoriť niečo, čo bude prepojené so startupovým svetom, niečo, čo sa stane súčasťou priestoru a zároveň bude priťahovať pozornosť ľudí a vytvorí to prirodzený buzz.

Tak vznikol telefón. Disruptive objekt, cez ktorý bude doslova volať budúcnosť. A kto to zdvihne, toho čaká predpoveď od veštca.

A aby to neskončilo len pri jednom záhadnom telefonáte, každý poslucháč bol na konci telefonátu pozvaný na kafe v Raiffeisenbank zóne. Tú sme servírovali tiež vo vešteckom štýle a získať ju mohol každý, kto vyplnil krátky dotazník pre klienta dostupný cez QR kód pri kávovare. Vďaka tomu celá aktivácia mala nielen wow efekt, ale aj prínos pre klienta vo forme insightov priamo od ľudí.

Bude to fungovať?

A čo vy? Trúfli by ste si zdvihnúť telefón, ktorý zvoní uprostred miestnosti?

Priznám sa, v priebehu príprav som sa niekoľkokrát zasekla pri tom, či to neskončí ako absolútne nepochopený cringe. Boli sme pripravený zdvíhať telefón a podávať ho najbližším okoloidúcim, že im niekto volá.

Na akcii sa však prelomili ľady hneď pri druhom zvonení a chytili sme do siete prvého odvážlivca. Po tom, ako som videla jeho pobavený výraz som si vydýchla. Prišiel na kafe a hneď sa dal do reči s našou klientkou. Fungovalo to a v tom momente som posielala diaľkový highfive nášmu inkognito veštcovi — Lukášovi Venclíkovi, ktorý sa zhostil úlohy bravúrne.

V priebehu dňa sa odvážilo telefón zdvihnúť viac než 200 odvážlivcov čo je přibližne každý štvrtý návštevník.

Dohromady sa na kávu vytlačilo 550+ kávičiek s veštbou.

Čas versus energia

Fun fact na záver? Na celú aktiváciu sme mali dohromady tri týždne, čo je v našich očiach rýchle ako žmurknutie.

Preto patrí vďaka všetkým, ktorí na tom pracovali.

  • Kristýně Minařové za Raiffeisenbank, ktorá tomu všetkému dala GO
  • Štúdiu Oficina za to, že dokázali vytvoriť kúzelný telefón bleskovým tempom
  • Lukášovi Venclíkovi za skvelú vešteckú silu
  • Selfie Coffee za parádnu kávu a príjemnú energiu
  • a všetkým žralokom, ktorý sa do toho zakusli.

Lenka Kurimská | Creative Strategist

--

--