Ve spotřebitelské kampani Cesta za pokladem pro značku čajů Loyd jsme si usrkli pořádný doušek.
Tři soutěžní kola se točila kolem pokladu v čajových krabičkách i v messengeru. Propojením offline a online světa jsme dostali do hry téměř 50 tisíc lidí.
Navázali jsme na úspěšnou kampaň, kterou jsme pro značku připravovali v roce 2019. Krom soutěžních kódů v produktech zůstalo stejné i hlavní zadání, a to podpořit prodeje čajů Loyd. Tentokrát jsme však místo řešení záhady ve starobylém sídle vyrazili za dobrodružstvím ven na proslulá místa staré Anglie. Přitom jsme však nepřekročili pomyslný práh chatbota.
3 je více než 2
Jak jsme na to šli? Kódy ukryté pod víčky čajových krabiček soutěžící posílali do messengeru stránky Loyd. Tam jejich validitu ověřoval bot, který každý platný kód odměňoval 10% slevou na nákup v e-shopu Knihy Dobrovský.
Vložením kódu se spotřebitelé navíc dostali do slosování o další věcné ceny. Čím víc kódů nám poslali, tím větší šanci měli vyhrát plecháčky Loyd, poukázky na nákup knih a e-book čtečky. Ve dvou kolech bylo vylosováno celkem 680 výherců.
Na základě poznatků z předešlé kampaně jsme počítali s tím, že se lidé budou do našeho chatbotu rádi vracet i po jejím skončení. Soutěž jsme proto rozšířili o třetí bonusové kolo, kterým jsme navíc motivovali uživatele dohrát příběh v messenger botu. Vítěze jsme totiž losovali ze všech úspěšných řešitelů celé záhady. Tento přístup maximalizoval čas strávený s brandem a zároveň dával našim fanouškům šanci na poslední výhru.
Anglický šlechtic v hlavní roli
Po dvou letech od poslední kampaně o sobě dal opět vědět Lord Loyd. Velký milovník čaje a knih doprovázel naše fanoušky po celých pět měsíců kampaně. Objevil se na soutěžních krabičkách v obchodních řetězcích po celé České republice a vydal se také na napínavou cestu za pokladem v messengeru stránky Loyd.
Hráče jsme provedli několika lokalitami Velké Británie, od Edinburghu přes Lochneské jezero až po ostrov Skye. Při putování potkávali další postavy příběhu a řešili spoustu záhadných šifer a logických rébusů.
Probudili jsme detektivní duše
V messenger botu jsme naprogramovali třídílnou interaktivní hru, kterou mohli uživatelé svými rozhodnutími sami ovlivňovat. Příběh vydal na více než 60 normostran textu doplněného o stovku originálních ilustrací z naší dílny.
Dlouhodobě propojujeme značku Loyd s knižní kulturou. Poutavá povídka a odměna na konci přitáhly pozornost (nejen) ostřílených detektivů. Aby se uživatelé dostali až k ní, museli přijít na kloub všem zapeklitým hádankám.
Komunikace na sítích
Po dobu kampaně jsme na sociálních sítích motivovali k zapojení do soutěže, a to skrz originální posty se soutěžními čajovými krabičkami či grafikou, která nechala fanoušky nahlédnout do příběhu odehrávajícím se v chatbotu. A nechyběla ani ilustrovaná teasingová videa k začátku každé části kampaně.
Navíc jsme vytvořili i microsite s pravidly a dvěma způsoby, jak se zapojit do soutěže. Odkaz na ni šlo najít například přímo na čajových krabičkách.
Mezi našimi fanoušky jsme sklidili velký úspěch. V komentářích se radili o řešení obtížnějších úkolů a dožadovali se pokračování příběhu. Na kampaň jsme alokovali speciální customer care tým, který se publiku mohl neustále věnovat jak v komentářích, tak v soukromých zprávách.
Podtrženo, sečteno
Spotřebitelská kampaň Cesta za pokladem naplnila a v mnohém překonala naše očekávání a cíle.
· Díky messenger botu jsme mohli být v kontaktu s desítkami tisíc soutěžících najednou.
· Fanoušci se značkou Loyd trávili spoustu času, během kterého si odpočali u zábavné hry. Rekordmani až 7 hodin celkem.
· Podpořili jsme pozitivní vztah se značkou díky originální neotřelé komunikaci.
· V komentářích pod příspěvky jsme se přesvědčili, že příběh naši komunitu bavil. A i po několika měsících si fanoušci na Lorda Loyda vzpomněli.
· Propojili jsme značku Loyd s knižní kulturou sepsáním vlastního šedesátistránkového příběhu.
· A především jsme podpořili prodeje čajů Loyd.
Petra Matulíková
Social Media Manager, Socialsharks