5 nej projektů Socialsharks v roce 2021 podle kreativního ředitele

SHRKS
5 min readDec 16, 2021

--

Střihnu si na začátek jedno klišé: Bylo extrémně těžké vybrat ze všech letošních projektů pouhou pětici.

Rok 2021 byl totiž u nás v agentuře nesmírně tematicky pestrý. Načali jsme hned několik nových spoluprací, měli šanci pracovat s neokoukanými tvářemi, dělali věci, které digitální marketing v Čechách zase posunuly o kousek dál.

Stejně jako loni jsem nakonec vybral jak veliké blyštivé projekty, tak ty subtilnější, které nám ale o to víc stihly vyrůst v srdcích.

1) '120 let Motorsportu' pro ŠKODA AUTO

Ve Škodovce jsme letos nechali duši a já jsem na nás pyšný. A bez trablí bych tuhle pětici dokázal sestavit jen z našich originálních ŠKODA AUTO projektů. Velebil bych tu třeba naši komiksovou videohru FOUNDERS (která vznikla kompletně inhouse!) vánoční audiopohádky nebo edukační video o emobilitě s Leošem Marešem.

Namísto nich ale vypíchnu jeden kontinuální projekt, který nám vlastně celý rok s klientem zastřešoval. Výročí sto dvaceti let motorsportu ŠKODA AUTO jsme pojali jako rozhýbané koláže, které nám božsky namluvil Pavel Zedníček.

Na YouTube se můžete střetnout s našimi plnotučnými epizodami, na Facebooku vás mohl trefit třeba Canvas, za mě jeden z nejlepších, které jsem kdy na vlastní ruce procházel.

Tohle byla prostě kurňa čistá práce. A dvakrát mě těší i z toho důvodu, že jsem na ní za celý rok nenapsal ani řádku.

2) 'Cinemagic' pro XIAOMI

Tahle idea z kampaně na řadu mobilních telefonů XIAOMI 11T se jednoduše trefila přímo do mé geekovské nátury.

Výrazem 'Cinemagic' chce značka globálně upozornit na promakané možnosti natáčení videa na Xiaomi 11T a Xiaomi 11T Pro, které udělají radost především začínajícím moviemakerům.

My jsme tuhle filmovou notu kampaně podpořili jednou delikatesou navrch.

Z fotek udělaných čistě na jednotlivé přístroje jsme vytvořili filmové plakáty, a posléze oslovili i fanoušky na Facebooku, aby nám posílali své vlastní. Výsledkem je tak kouzelná sbírka plakátových klišé, mezi kterými už chybí snad jen legendární between-legs-shot.

BTW: Hrozně pěkná videa jsme s 11T dělali i jako TikTok reklamy!

3) 'Kroužkování' s Jiřinou pro PENNY Market

Troufnu si tipovat. O kampani Kroužkování s Jiřinou Bohdalovou neslyšíte prvně. Týdenní periodicita. První dáma českého filmu. Křeslo. Fix. A leták PENNY Marketu. Takový starter pack se běžně nevidí, a to se na sociálních sítích vídá ledacos.

S Kroužkováním jsme s klientem pověsili leták na Zeď. A v lednu šuškandou překonali hranice tradiční Katovny na Mediáři a nakoukli i třeba na Aktuálně či do různých obskurních bulvárů.

Pravidelné Kroužkování pro nás v roce 2021 znamenalo pravidelnou úterní tvůrčí krmi. Natáčení seriálu, který se stal za krátkou dobu malým social media fenoménem, a který stvrdil, že sociální sítě tu nejsou jen pro tisíckrát obnošenou cílovou skupinu 18 až 35 let.

Prostě a jednoduše.

Mezi našimi projekty roku 2021 Jiřinu jednoznačně KROUŽKUJU! ⭕

4) 'Facebook komunikace čajů LOYD

Kontinuální komunikaci čajů LOYD se už letos nebojím označit za náš 'agenturní signature'. To, v jaké kvalitě ji Jiřího tým valí už několikátým rokem, je totiž obdivuzralé. A já to řeknu: žádný jiný čaj nemá lepší sociální sítě než LOYD (a to nejen v České republice).

Spojení s knížkami, grafika rozpitá jako večerní té nebo ultimátní dějová spotřebitelská soutěž, která už se podruhé dostala na samotné krabičky.

Recept zdánlivě prostý.

Jet podle něj v každodenní komunikaci a neztratit nic ze svého glancu — to mi potvrdí každý social media manažer — není vůbec švanda.

A tak si zmínku v téhle top-five LOYD zaslouží zplna hrdla.

5) 'Konečně Kafe' pro BIG SHOCK!

Žlutej plech jsme táhli sociálními sítěmi celých deset let a na začátku roku předáme jeho káru jiným šoférům.

V roce 2021 jsme si s BIG SHOCK! každopádně střihli projekt, kterého si osobně z naší společné bohaté historie cením velmi vysoko.

Šlo totiž o kompletní identitu úplně nové produktové řady COFFEE, která měla osvěžit energydrinkové portfolio kávou a přitom si zachovat svůj unikátní styl.

Identita KONEČNĚ KAFE to za mě dokázala. Ať už jde o samotný slogan, tonalitu nebo design komunikace i produktů od našeho senior designera Štěpána — tohle zadání jsme si v kanclu užívali a já mám podezření, že je to vidět i na samotném výsledku.

Ochutnali jste?

Byla by škoda nezmínit alespoň telegraficky několik zářezů, které se dostaly do mé pomyslné 'širší nominace':

  • Opět jsme byli partnery Teribear a opět nás to sakra bavilo. Pokud vás některá z digitálních částí kampaně trefila a přiměla k pohybu, potutelně se smějeme (a děkujeme).
  • Vyhráli jsme výběrko a stali se kreativní agenturou destilátu Metaxa. Naše letní kampaň byla tak prosluněná, že nás v srdcích hřeje ještě teď. A to se v zimě vážně hodí.
  • Práce na ŠKODA AUTO byla nesmírně pestrá. Mimo výše zmíněných kampaní jsme např. točili oznámení spolupráce s Miroslavem Donutilem coby YouTubový minifilm. Zdánlivá maličkost, ale těší nás děsně.
  • Díky naší práci na Objevte více jsme se v létě opálili víc, než bývá zvykem. A kdo by byl řekl, že jednou z našich nejoblíbenějších social kratochvílí v roce 2021 bude beerpong! Taky cítíte ten ‘Seann William Scott’ vibe?

Krátce tedy za mě.

Pokud by ses chtěl/a podílet na projektech, které si tu vylepíme v prosinci příštího roku, máme nadále otevřených pár fajn pozic. Pokud ne, přeju za celý tým vše chutné k Vánocům a vše nejlepší do roku dalšího.

Napočtenou!

Daniel Krásný
Kreativní ředitel Socialsharks

--

--